Tarnowski Rower Miejski znów wyjedzie na ulice

26.02.2019

1 marca po zimowej przerwie rozpoczyna się sezon Tarnowskiego Roweru Miejskiego. W tym roku z rowerów będzie można korzystać przez 9 miesięcy – aż do końca listopada.

Tarnowski Rower Miejski został uruchomiony na początku października ubiegłego roku. Przez niespełna dwa miesiące tarnowianie wypożyczyli rowery 3800 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 2000 osób.

„Zeszły rok pokazał, że tarnowianie czekali na rowery miejskie i chętnie z nich korzystają. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie. Rower Nextbike to nie tylko gadżet, czy sposób na rekreację, to przede wszystkim świetny sposób na poruszanie się po mieście. Zachęcam do przesiadki na rowery i wykorzystywania ich przy codziennych dojazdach” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Tarnowskie rowery można wypożyczać na 10 stacjach położonych w kluczowych punktach miasta.    „Będziemy zwiększać liczbę stacji, zgodnie z zapotrzebowaniem. Mieszkańcy już pytają o nowe lokalizacje i czekają na start kolejnego sezonu roweru miejskiego. To świetna alternatywa dla indywidualnego transportu autem. Polecamy ten sposób dojazdu do pracy czy szkoły, ale też dla przyjemności i zapraszamy od 1 marca” – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Lokalizacje tarnowskich stacji rowerowych można sprawdzić na stronie internetowej Rower.Tarnow.pl, w aplikacji mobilnej Nextbike i na terminalach stacji wypożyczeń. W sumie w mieście dostępnych jest 110 jednośladów, w tym 10 rowerów dziecięcych.

Aby skorzystać z roweru należy się wcześniej zarejestrować w systemie. Ci, którzy zrobili to w zeszłym roku, lub mają aktywne konto założone w innym systemie Nextbike, mogą z niego skorzystać. Warto zapamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Z tej kwoty ściągane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. Istnieje duża szansa, że pozostanie ona nienaruszona – dla użytkownika wypożyczającego rower za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, pozostali użytkownicy nie płacą za pierwsze 20 minut.

Samo wypożyczenie jest bardzo łatwe i możliwe na kilka sposobów. Po przypisaniu karty miejskiej do swojego konta wystarczy tylko przyłożyć kartę do czytnika, można skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe i zeskanować kod QR z roweru, można też użyć terminalu na stacji wypożyczeń wpisując w nim numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Potem wystarczy wypiąć rower z elektrozamka i można udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy z powrotem wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji Tarnowskiego Roweru Miejskiego.