Tarnowski Rower Miejski w piątek zakończy sezon

26.11.2018

W piątek kończy się pierwszy, rozpoczęty jesienią sezon Tarnowskiego Roweru Miejskiego. Przez niespełna 2 miesiące tarnowianie skorzystali z rowerów 3800 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 2000 użytkowników.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podkreśla, że tarnowianie polubili rowery miejskie – „Trafiają do nas pytania mieszkańców o możliwość dostawiania kolejnych stacji w nowych lokalizacjach, głównie na dużych osiedlach, dlatego rozważamy rozwijanie systemu”.

Te niecałe dwa miesiące pokazały, że tarnowianie chętnie korzystają z rowerów miejskich. Tegoroczne wyniki traktujemy jako dobry prognostyk przed kolejnymi sezonami. 30 listopada kończy się tegoroczny sezon, ale uspokajam – w 2019 roku rowery miejskie powrócą na ulice Tarnowa już w marcu” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Tarnowskiego Roweru Miejskiego.

Popularność rowerów uzasadnia podjęcie przez nas działań służących zwiększeniu liczby stacji i liczby rowerów, tym bardziej, że można ponownie aplikować o kolejne środki zewnętrzne na ten cel” – mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Tarnowski Rower Miejski został uruchomiony 10 października tego roku. W mieście dostępnych jest 110 rowerów (w tym 10 przeznaczonych dla dzieci), które można wypożyczać na 10 stacjach rozlokowanych w kluczowych punktach miasta. Najpopularniejsze z nich to Plac Jana Szczepanika, Plac Sobieskiego i Park Strzelecki. W tym sezonie tarnowianie najchętniej jeździli na rowerach z Placu Jana Szczepanika do Placu Sobieskiego i z powrotem. Średni czas jednego wypożyczenia wyniósł 23 minuty i 39 sekund.

Tarnowski Rower Miejski jako jedyny system w Małopolsce oferuje darmowe przejazdy. Każdy zarejestrowany użytkownik może wypożyczyć rower na 20 minut lub krócej nie ponosząc za to żadnych opłat. Jeżeli użytkownik będzie się identyfikował E-kartą w wersji Premium, darmowy czas wypożyczenia wyniesie aż 30 minut.

Tarnowskie rowery można w tym roku wypożyczać do 30 listopada. O północy z piątku na sobotę stacje zostaną wyłączone. Ponownie z rowerów będzie można skorzystać już w marcu.